Copyright 2021 - bazsaz.ir

نکته های بازسازی

نکته های بازسازی

نوسازی یا بازسازی (Renovation) ، مفهومی دیرینه در ایران دارد. از زمان ایران باستان ، نوسازی در ایران عملی بسیار مرسوم بوده است و نوسازی در بسیاری از کشورهای مختلف عملی مرسوم است .

تصویری که مشاهده می کنید تصویر مرحله تخریب یکی از پروژه های موفق تیم بازساز می باشد

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

۱- دریافت مشاوره از شرکت های ساختمانی فعال در بازسازی ساختمان

 

در ابتدا ، شما می بایست سعی کنید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود داشته باشید. دقت کنید که قبل از تصمیم برای بازسازی ساختمان باید با خود این تصمیم را بگیرید که “آیا در مورد ساختمان شما ،اصلا بازسازی به صرفه هست یا خیر ؟” مثلا اگر اسکلت ساختمان در طول سالیان طولانی دچار مشکل شده باشد ، و یا سقف از نوع طاق ضربی فرسوده باشد ، بازسازی ممکن است برای شما خطر جانی داشته باشد . چرا که ساختمان های قدیمی از منظر سازه ای در برابر زلزله بسیار ضعیف می باشند. برای مشاوره در این مورد می توانید به شرکت های فعال در این زمینه مراجعه کنید . مفتخریم اعلام داریم که تیم بازساز ، با توجه به دانش و مهارت ویژه خود ، شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

 

 

 

 

۲- انجام مرحله تخریب به روش مهندسی

 

در مورد تخریب ، با این که ممکن است ساده به نظر برسد ، باید بدانیم که تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در بازسازی ساختمان است . طبق آمار صورت گرفته در ایالات متحده امریکا، یکی از پرخطر ترین مراحل ساخت ، مرحله تخریب ساختمان می باشد. برای همین می بایست حتما تخریب به صورت حرفه ای و مهندسی صورت گیرد. متاسفانه موارد فراوانی را می توان نام برد که در برخی موارد صورت گرفته ناشی از عدم دقت پیمانکار ، تخریب باعث هزینه دیه چندصد میلیونی در پروژه گشته باید در بحث بسیار خطیر تخریب ، از تیم متخصص و حرفه ای این کار استفاده شود چرا که تیم متخصص از طراحی سازه ای ساختمان به شکل کلی اطلاع دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۳- انجام مرحله ساخت با توجه به نیازهای ساختمان

در مرحله ساخت ، مهم ترین نکته نیازهای مشتری است . باید بدانیم که مشتری که خواهان تعمیرات ساختمانی است ، دقیقا چه نیازهایی دارد و چه نقاطی را نقاط ضعف ساختمان کنونی خود می داند. مثلا در بعضی پروژه ها ، کارفرما می خواهد که آشپزخانه به حالت اپن تغییر دهد ، برخی هم خواستار حذف دیوار و اضافه کردن دیوارها و پارتیشن بندی دیگری هستند . باید در این مرحله توجه داشت امروزه دیوارهای عایقی وجود دارد که عایق صوت ، دما و رطوبت بوده و از لحاظ هزینه ای نیز در حد عالی محسوب می گردند.

 

 

 

۴- مرحله انجام گچ کاری و سقف کاذب

 

در این مرحله به این نکته توجه می شود که آیا پس از ساخت ، نیاز به گچکاری ساختمان داریم یا خیر. در صورت نیاز به گچکاری ، باید این مرحله به کمک سفیدترین و مرغوب ترین گچ انجام گیرد ، چرا که اعضا جدید اضافه شده به ساختمان ، معمولا بیش تر در معرض دید هستند و از این رو مورد توجه هر کسی که از خانه بازدید می نماید ، قرار می گیرند. علاوه بر این ها ، باید در صورت نیاز از سقف ها کاذب نیز استفاده نماییم . سقف های کاذب زیادی امروزه در بازار قرار دارند که انتخاب آن ها کاملا بسته به سلیقه کارفرماست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۵- مرحله نورپردازی

 

مرحله نورپردازی ، مرحله ای بسیار مهم است .
چرا که نورپردازی درست ، باعث زیبا شدن ساختمان می گردد. امروزه استفاده از چراغ های هالوژن و نورپردازی با نورهای رنگی ، طرفداران زیادی دارد و به علاوه نقش فوق العاده ای در نشان دادن کار دارد. این تاثیر آن قدر زیاد است که افرادی که گچ بری ساختمان را انجام می دهند، معمولا خودشان ایده نورمخفی در سقف را به شما خواهند داد. البته یادتان نرود که
سیم کشی ساختمان در این مرحله بسیار مهم است . چرا که اگر مثلا نور قسمتی از سقف در اثر سیم کشی نادرست و غیر اصولی از بین برود ، پیدا کردن نقطه اتصالی در سیم کشی ، کاری دشوار و زمان بر خواهد بود که چیزی جز دردسر نخواهد داشت
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۶- کف سازی

 

پس از انجام مراحل بالا ، باید یک نوع کف را برای ساختمان انتخاب کنیم . باید دقت کنیم که هر نوع کف ، کاربری منحصر به فرد خود را داراست. تیم بازساز نیز شما را در این مسیر یاری خواهد کرد. پس از انتخاب مدل کف ، می توانید به کمک نیروی انسانی کارآزموده در این زمینه، کف خود را اجرا نمایید.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۷- رنگ آمیزی دیوارها و سقف

 

در مورد نقاشی ساختمان ، شما باید دقت کنید که کدام نوع نقاشی برایتان مناسب تر است . اگرچه معمولا در ایران اغلب کارفرمایان رنگ سفید را ترجیح می دهند ، با این حال رنگ های قرمز آبی و سبز و نیز امروزه توسط بسیاری استفاده می گردد. با این حال انتخاب رنگ ساختمان نیز از جمله مواردی است که کاملا بستگی به خود شما دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۸- تصمیم گیری و اجرای پوشش دیوار

در این مرحله بحث طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می گردد ، شما می بایست نوعی پوشش را برای دیوار خود انتخاب نمایید. سنگ دکوراتیو، شیشه تزیینی، تایل آلومینیومی و کاغذ دیواری
، همه از گزینه هایی هستند که در این مرحله مطرح می گردند. البته بهتر است قبل از انتخاب ، حتما نمونه کارهای مختلفی را بررسی کرده و با توجه به اصول معماری داخلی تصمیم بگیرید
.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۹- اجرای قرنیز

پس از انجام پوشش دیوارها نوبت به اجرای قرنیزها خواهد رسید. شما در این مرحله می بایست قرنیز ها را اجرا نمایید. نکته ای که در اجرای قرنیزها وجود دارد ، هماهنگی قرنیز ها با محیط است . قرنیز ها باید هم با کف (مثلا پارکت) و هم با دیوار (مثلا کاغذ دیواری) به کار رفته هماهنگ باشند. این مسائل جزء طراحی معماری داخلی است.

 

۱۰- دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

هرچقدر هم که برای بازسازی منزل خود هزینه کرده باشید ، زمانی این هزینه مثمر ثمر واقع خواهد شد که به چشم بیاید. برای این منظور ، شما باید چیدمان و دکوراسیون داخلی فوق العاده ای داشته باشید. یادتان نرود که شما باید به شکل بسیار زیبایی در طراحی معماری داخلی بکوشید. پس حتما برای آن بیش ترین وقت را اختصاص دهید. برای این منظور شما می بایست تعداد زیادی مدل ببینید . مدل های زیادی در اینترنت وجود دارد و در کنار آن نیز مدل های بسیار بیش تری در نزد طراحان دکوراسیون داخلی وجود دارد

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در واقع ایراد اصلی مدل های موجود در اینترنت این است که متاسفانه از لحاظ اجرایی زیاد قدرتمند نیستند و ممکن است حتی قابل اجرا نباشند و یا اجرای آن ها بسیار مشکل باشد. برای همین وجود یک طراح دکوراسیون داخلی آشنا با مسائل اجرایی سرعت کار را چندین برابر خواهد کرد.

 

 

 

 

 

تبلیغات

تبلیغات شرکت
تبلیغ
تبلیغات رمز موفقیت

مدرن سازی ساختمان

این گالری  تنها بخشی از نمونه کارهای قابل اجرا توسط گروه طراحی واجرای دکوراسیون داخلی آرین آرایه می باشد.برای دیدن نمونه کارهای بیشتر میتوانید به اینستاگرام شرکت (آدرس در قسمت تماس باما) مراجعه نمایید و یا چنانچه طرح و ایده  خاصی درذهن دارید با ما تماس بگیرید تا با راهنمایی و مشاوره با سرپرست طراحان زبده تحصیلکرده ی شرکت کابینت ودکوراسیون داخلی آرین آرایه به ایده ی خود دست یابید.

طراحی داخلی

این گالری  تنها بخشی از نمونه کارهای قابل اجرا توسط گروه طراحی واجرای دکوراسیون داخلی آرین آرایه می باشد.برای دیدن نمونه کارهای بیشتر میتوانید به اینستاگرام شرکت (آدرس در قسمت تماس باما) مراجعه نمایید و یا چنانچه طرح و ایده  خاصی درذهن دارید با ما تماس بگیرید تا با راهنمایی و مشاوره با سرپرست طراحان زبده تحصیلکرده ی شرکت کابینت ودکوراسیون داخلی آرین آرایه به ایده ی خود دست یابید.

f t g m

مدرن سازی

این گالری  تنها بخشی از نمونه کارهای قابل اجرا توسط گروه بازساز می باشد.

 

نوسازی

این گالری  تنها بخشی از نمونه کارهای قابل اجرا توسط گروه بازساز می باشد.

 

ساختمان

این گالری  تنها بخشی از نمونه کارهای قابل اجرا توسط گروه بازساز می باشد.